Служба автомобільних доріг в Одеській області

» Прес-центр » новини » Лабораторією з контролю якості виробництва Служби автомобільних доріг в Одеській області

Лабораторією з контролю якості виробництва Служби автомобільних доріг в Одеській області

Одним із пріоритетних завдань Служби автомобільних доріг в Одеській області є контроль та перевірка належної якості дорожніх робіт під час будівництва, реконструкції, капітального, поточного ремонтів та експлуатаційного утримання. Постійний контроль якості матеріалів здійснюється Лабораторією з контролю якості виробництва, яка функціонує при Службі автомобільних доріг. Лабораторія працює на основі Свідоцтва про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 150 10012:2005, видане Одеським регіональним центром стандартизації, метрології та сертифікації.

На всіх етапах дорожніх робіт Лабораторія Служби здійснює відбір матеріалів: асфальтобетону, бетону, ЩПС, ґрунту, бітуму та інших будівельних матеріалів, для подальших випробувань у лабораторних умовах. На основі результатів досліджень Служба автодоріг приймає рішення: чи якісно підрядник виконав роботи і чи оплачуватимуться вони замовником. В разі виявлення недоліків – підрядник за власний кошти змушений їх усунути.

Засоби вимірювальної техніки та допоміжне обладнання Лабораторії складає порядку 100 одиниць. Нещодавно Службою було придбано новий керновідбірник, завдяки якому шляхом кернування дорожнього покриття здійснюється забір проб асфальтобетону, який потім для перевірки якості, в лабораторних умовах, розігрівають до температури 150-160 градусів, після чого частина проби йде на визначення складових (щебінь, відсіви, бітумне в’яжуче та мінеральний порошок). З другої частини розігрітого матеріалу під пресом формуються асфальтобетонні зразки, які далі випробовують на щільність та міцність. Також, для повноцінного та ефективного функціонування відділу, Лабораторію Служби автодоріг дооснащено новими сучасними приладами: автоматичним апаратом КиШ, який призначений для визначення точки розм'якшення асфальтів та смол; випробувальний прес з автоматичним керуванням, призначений для дослідження несучої здатності дорожньо-будівельних матеріалів та новою муфельною піччю, для визначення вмісту в’яжучого та зернового складу асфальтобетонної суміші.

На сьогоднішній день, Лабораторія Служби автомобільних доріг в Одеській області оснащена всім необхідним обладнанням для ефективного та професійного контролю за якістю будівельних матеріалів, які застосовуються для розбудови дорожній галузі в Одеської області.