УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Одеській області

» Прес-центр » новини » Найкращим тандемом для боротьби з ожеледицею є пісщано-соляна суміш.

Найкращим тандемом для боротьби з ожеледицею є пісщано-соляна суміш.

Найкращим тандемом для боротьби з ожеледицею є пісщано-соляна суміш. Серед аналогічних за призначенням реагентів, вона виділяється природним походженням складових. Пісщано-соляна суміш – це змішані в певних пропорціях річковий або кар’єрний пісок та технічна сіль.

Це недорогий, ефективний та найбільш затребуваний реагент.

  • Завдання солі у суміші – швидко розтопити лід. Хлористий натрій, вступаючи в реакцію з водою, підвищує її солоність. Солона вода не замерзає навіть при – 15С.
  • Пісок вступає у роботу, коли води для розчинення солі немає. Він не викликає хімічної реакції, що призводить до зменшення сніжного і крижаного покриву, але виступає як дієвий противослизовий засіб.

Пісок необхідний для забезпечення зчеплення автомобільних коліс з дорожним покриттям, а сіль сприяє швидкому таненню льоду, або снігу. Така комбінована дія дозволяє ефективно боротися з ожеледицею. Проїздна частина швидко очищується від льоду та снігу.

  • Яку сіль застосовуємо?

Технічна сіль має той же склад, що і звичайна сіль, яку додають в їжу. Різниця тільки в ступені очищення від домішок, це підвищує її вартість і дозволяє вживати в їжу. Сіль дорожну (технічну), що має жовтувати й або сіруватий відтінок через домішки, їсти не можна, але вона дешевше, а самі домішки не знижують її властивість роз’їдати лід.

  • Пісок та пропорції.

У суміш входить річковий або кар'єрний пісок в певних пропорціях. Найчастіше використовують пропорції 80x20, 70x30 та 60x40 де менша частина сіль а велика пісок. Під час ускладнених погодних умов піщано-соляну суміш готують згідно пропорції 50x50.