Служба автомобільних доріг
в Одеській області

» Прес-центр » новини » Від 24 травня 2019 р. обмеження руху великовагового транспорту при температурі повітря більше + 28 С.

Від 24 травня 2019 р. обмеження руху великовагового транспорту при температурі повітря більше + 28 С.

Від 24 травня 2019 року з 10.00 години до 22.00 години введено обмеження руху великовагового транспорту загальною вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь більш 7 тонн, при температурі повітря більше + 28 С.

У зв’язку з тим, що асфальтобетонне покриття автомобільних доріг має властивість акумулювати сонячну енергію через темний колір поверхні, в літню пору року його температура значно вища ніж температура повітря. При температурі повітря 28 С температура асфальтобетонного покриття дороги сягає 43 С, що приводить до розм’якшення бітумів і відповідно втратою асфальтобетону необхідної міцності.

Аналіз руйнівного впливу повної ваги автотранспортних засобів показав, що руйнування матеріалу дорожнього покриття виникає при осьовому навантаженні автомобіля більше 7 тонн. На основі аналізу параметрів моделей автотранспортних засобів встановлено, що таке навантаження на вісь мають багатовісні автотранспортні засоби з повною вагою понад 24 тонни.

З метою збереження дорожнього покриття в період спекотної погоди визначена необхідність введення обмеження руху таких транспортних засобів по автомобільним дорогам загального користування Одеської області.